Stefanović sjajan 14. u Šenčuru!

, / 07.04.2013
Biciklista čačanskog Borca u dresu reprezentacije Srbije, Stefan Stefanović, završio je na sjajnom 14. mestu 163,8 kilometara dugačke trke „Velika nagrada Šenčura“, u Sloveniji, u kategoriji 1.2 za bodove u Evropa turu.

Imao je 2,29 minuta zaostatka u odnosu na pobednika, Radoslava Roginu, iz Hrvatske, koji je zabeležio vreme 3:52,45 časova. Rogina je za prvo mesto odsprintao Slovenca Marina Mateja, dok je treće mesto pripalo holandskom biciklisti Remko Boersu, sa šest sekundi slabijim vremenom.

Nekadašnji srpski reprezentativac Žolt Der osvojio je 23. mesto, a reprezentativac Borca, Jovan Zekavica 31. Nebojša Jovanović iz kragujevačkog Radničkog završio je trku na 58. mestu, a Marko Danilović, čačanski mladi as u reprezentaciji Srbije, stigao je šezdeseti. Iz kragujevačkog Radničkog trku je na 71. mestu završio Esad Hasanović.

Reprezentaciju Srbije vodio je na ovoj trci nekadašnji veliki as čačanskog Borca Predrag Prokić.