Riči Porte slavio na trci od Pariza do Nice

, / 16.03.2015
Australijanac Riči Porte je drugi put u karijeri slavio u Nici ukupnu pobedu, zahvaljujući odličnom nastupu na individualnom hronomertru, na usponu do Kol d'Ezea.

Vozač Skaj tima je pobedio na “trci do Sunca” i 2013. godine, a do druge titule je došao nakon što je najbrže prošao deonicu dužine 9.6 kilometara, uz prosečan gradijent 4.7%, za 20 minuta i 23 sekunde.

Svetski šampion Mihal Kvjatkovski iz Poljske (Etiks-KvikStep) i Slovenac Simon Spilak iz Katjuše osvojili su drugo i treće mesto, a obojica su za pobednikom zakasnili 30 sekundi u generalnom plasmanu.

Porte je do trofeja došao zahvaljujući veštini na usponima, jer je osvojio i četvrtu etapu na Kroa de Šubereu, u četvrtak.

Tasmanijac, koji je priznao da sa svojih 59 kilograma nikad nije bio lakši na startu sezone, uspeo je da se izbori sa vetrom i kišom na francuskoj rivijeri, pobedio je Spilaka za 13 sekundi, a treće vreme je postavio bivši šampion sveta Rui Kosta iz Portugala, koji je bio 24 sekunde sporiji od pobednika.

Porte built his victory on strong uphill performances, winning the fourth stage atop the Croix de Chaubouret on Thursday before wrapping it up on Sunday.

U subotu je Porte bio na granici ispadanja sa trke, jer je na jednom spustu u krivini proklizao i aterirao na asfalt, ali je uspeo da nastavi trku i završi etapu u grupi favorita.